2012. december 16., vasárnap

Füstölt lazac mézes kecskesajt salátával

Ma körülnéztem a szomszédos Aldi-ban. Annyira nem szeretem, de az internet alapján úgy tűnt, hogy olcsóbb, mint az Albert Heijn. Úgyhogy tettem egy próbát. Hát, csalódtam, elég kicsi az üzlet és nem találtam meg mindent, amit szerettem volna.
Viszont... Találtam alaszkai vadon nőtt füstölt sockeye lazacot. Ezt a fajtát még nem kóstoltam eddig, bár a lazacot nagyon szeretem. Az AH-hoz képest tényleg olcsóbb volt, úgyhogy rögtön beletettem a kosárba. Ennek a lazacnak a színe szinte piros és nem olyan halvány, mint a másik fajta, amit szoktam venni.
A másik "találmányom" a kecskesajt volt. Sokáig nem mertem enni kecskesajtot, mert attól féltem, hogy kecskeíze van. Ismerőseim közül elég sokan szokták mondani, hogy nagyon finom, de valahogy nem vitt rá semmi, hogy megkóstoljam. Aztán az idén, amikor elkezdtem kecsketejből készült dolgokat enni, ezt is végre teszteltem. Nos, nem bántam meg. Nagyon finom ez a krémes sajt. Aztán amikor egy-két hete egy tapas étteremben voltunk kaptunk mézes kecskesajtsalátát. Hát, valami hihetetlen volt. Úgyhogy ma ezt csináltam. A kecskesajt és a méz nagyon jól harmonizál.

Hozzávalók:
27 g füstölt sockeye lazac
42 g krémes kecskesajt
39 g saláta (én most lollo rosso salátát használtam, de legjobb frisee-vel lenne)
5 g méz
pár csepp citromlé
nagyon kevés olívaolaj

Elkészítés:
Nagyon egyszerű. A salátát megmostam, lecsöpögtettem, darabokra tépdestem. Rádobtam a sajtot. Párszor összekevertem, úgy, hogy a sajt szétkenődjön a salátán. Mikor elég jól szétment, akkor ráöntöttem a mézet, pár csepp citromot tettem rá és egy nagyon kevés olívaolajat, de szerintem ez elhagyható inkább.

Nagyon finom lett.




2012. november 17., szombat

Hajdinás (grecskás) rakott zöldbab

Az egyik nap zöldbabot csináltam, de csak a felét használtam fel, úgyhogy adott volt az alapanyag mára. Ahogy már aznapra is írtam, találtam egy nagyon jónak tűnő receptet, amiben grecskát (vagyis hajdinát) tettek hús helyett. Csak akkor nem találtam otthon grecskát, így ugrott a recept.
A hajdina fura mód nem gabona, hanem (számomra meglepő módon) a sóska és a rebarbara családjába tartozó fűféle. Hiába hívják magyarul hajdinának, nekem már mindig grecska marad, mivel így ismertem meg annak idején egy kárpátaljai barátomnak köszönhetően. :) Hívják még tatárkának is. Valószínűleg mert hozzánk a tatárok révén jutott el.
Azt olvastam róla, hogy zsír és gluténmentes, így az is ehet belőle, aki lisztérzékeny, valamint nagyon jó vitamin- és ásványianyagforrás. Jótékonyan hat a vérnyomásra és a koleszterinszintre is.
Kétfélét találtam a bioboltban,  az egyik a nyers zöld színű grecska, a másik pedig a pirított változata a barna grecska. Mivel nem tudtam eldönteni, melyik lenne jobb, így mindkettőből vettem egy zacskóval. Előbb-utóbb úgyis el fog fogyni...

Reggeli: Gyümölcsturmix
127 g alma
120 g körte
100 ml vörösáfonyalé

160 g Danone Activia start


Ebéd és egyben vacsora is: Grecskás rakott zöldbab

Hozzávalók:
45 g barna rizs
52 g basmati rizs
40 g zöld grecska
11 g pörkölt grecska
163 g zöldbab (haricot verts)
38 g vöröshagyma
2 g fokhagyma
30 g creme fraiche
50 ml natúr joghurt
35 g reszelt sajt
2 ek olívaolaj
rozmaring, őrölt bors, őrölt koriander, őrölt paprika, babérlevél

Elkészítés:
A hajdinát összekevertem és kétszeres mennyiségű, sós vízben feltettem főni. Hozzátettem egy kis darab babérlevelet.
Közben a kétféle rizst szintén feltettem főni két külön edényben persze, mert nem egyformán főnek.
A zöldbabnak a száras felét levágtam, a másikat rajta hagytam. Az olaj egy részén elkezdtem sütni a zöldbabot. Utána hozzátettem egy kevés vizet és fedő alatt pároltam. Mielőtt teljesen elkészült volna, egy kevés fokhagymát törtem rá.
A vöröshagymát kockákra vágtam, az olaj másik felén megsütöttem. Hozzátettem egy kevés fokhagymát, az őrölt paprikát. Hozzákevertem a közben megfőtt grecskát. Megfűszereztem borssal, korianderrel és rozmaringgal. Jól összekevertem őket.
A creme fraiche-t összekevertem a joghurttal. Borsot tekertem rá. Belenyomtam a maradék fokhagymát és hozzátettem a reszelt sajt nagy részét. Jól elkevertem ezeket is.
Egy tűzálló edényt olajjal megkentem. Rétegesen letettem a hozzávalókat, rizs, grecska, zöldbab, rizs, grecska, zöldbab, rizs. A legfelső rizs rétegre öntöttem a joghurtos keveréket. Kicsit megmozgattam, hogy alá is jusson belőle, ne csak a tetején legyen.
Utána előmelegített sütőben, kb 200 fokon 20 percig sütöttem.



Pizza al salmone 2.

Pénteki menü.
Mai napra kedvem volt felhasználni a megmaradt fél pizzát. Volt némi időm gondolkodni, úgyhogy kicsit továbbfejlesztettem a tegnapit. Nem sokkal ugyan, tettem hozzá egy-két hozzávalót, viszont mindenképpen dobott az ízén. Bár eredetileg sem volt rossz...

Reggeli:
26 g All Bran
8 g All Bran flakes
150 ml tej

Ebéd:
2 db teljes kiőrlésű kenyér
1 kis db vaj
Kb 30 g lazackrém


Vacsora: Pizza al salmone II.

Hozzávalók:
129 g (fél) pizzalap paradicsomkrémmel
13 g lilahagyma
7 g piros kaliforniai paprika
45 g füstölt lazac darabokban
30 g kapribogyó és kaprigyümölcs
24 g mozzarella
16 g rukkola saláta
1 ek olívaolaj

Elkészítés:
A lilahagymát nagyon vékony karikákra vágtam, tényleg vékonyra, hogy átsüljön rendesen. Rátettem a pizzára. Utána ráhalmoztam a lazacot, szépen elosztva. A paprikát szintén vékony szeletekre vágtam, ment a pizzára. A mozzarellát vékony szeletekre vágtam, elosztottam a pizzán. A kaprigyümölcsöket félbe vágtam, ezt is a pizzára tettem, a kapribogyókat pedig szépen rászórtam. Tekertem rá borsot, megszórtam kakukkfűvel. Előmelegített sütőben, kb 220 fokon 12 percig sütöttem.
Amikor elkészült, akkor rászórtam a rukkola salátát és megöntöztem az olívaolajjal. Még finomabb lett, mint a tegnapi...


Pizza al salmone avagy Füstölt lazacos pizza

Csütörtöki menü.
Ennek a pizzának a története az Albert Heijn-ben kezdődik. Szupermarket, általában náluk szoktam vásárolni. Van egy saját márkájú pizzájuk, amit nagyon szeretek. Legutóbb megláttam, hogy készítenek füstölt lazacos pizzát is. Eddig valamiért eszembe se jutott, hogy lehetne ilyet is csinálni. Úgyhogy megkóstoltam, és rögtön a kedvencek elejére ugrott.
Elég húzós az ára, úgyhogy jött a szokásos, azon gondolkodtam, hogy házilag hogyan állítsam elő. Nos, tökéletesen sikerült. Igaz, a legjobb az lett volna, ha a pizzatésztát is itthon csináltam, de így hétközben nem volt hozzá kedvem. Majd egyszer azt is...

Reggeli:
27 g All Bran
9 g Branflakes
200 ml tej

Tízórai:
1 banán

Ebéd:
2 db teljes kiőrlésű kenyér
1 kis db vaj
Kb 30 g tonhalkrém


Vacsora: Pizza al salmone

Hozzávalók:
144 g (fél) pizzalap paradicsomkrémmel megkenve
48 g füstölt lazac darabok
16 g mozzarella
9 g kapribogyó
15 g kaprigyümölcs
6 g rukkola saláta
1 ek olívaolaj
bors, kakukkfű

Elkészítés:
A pizzalapra dobáltam a lazacot. Megszórtam kapribogyóval. A kaprigyümölcsöket félbe vágtam, és szintén a pizzára tettem. A mozzarellát vékonyabb szeletekre vágtam és rátettem a pizzára. Megszórtam borssal, kakukkfűvel. Előmelegített sütőben, kb 220 fokon 12 percig sütöttem.
Amikor elkészült, rátettem a rukkola salátát és megöntöztem az olívaolajjal.
Finom...


2012. november 16., péntek

Gombás sült tészta

Szerdai menü.
A mai napra megint tészta jutott, és meglepő módon megint olaszos. De ezúttal egy sütőben sült tésztát csináltam. Régebben ezt bacon-nel, sonkával csináltam. Nagyon finom szokott lenni. Sajna ilyet nem igazán csinálok már, úgyhogy gombát választottam helyette. Az utóbbi időben rászoktam, hogy a barna kalapos csiperkegombát használom. Valahol azt olvastam róla, hogy nincs a fehér és barna csiperke között különbség, de nekem valahogyan intenzívebbnek tűnik a barna. Amúgy a gombát soha nem szoktam lehámozni. Már jó régen egyszer anyukám olvasta vagy hallotta valahol, hogy a gomba íze leginkább a héjában van, úgyhogy nem szabad lehámozni. Nos, én azóta egy gombát se hámoztam. Na jó, maximum, ha nagyon csúnya barna folt volt rajta már. Amúgy utánaolvastam és tényleg több helyen javasolják, hogy hagyjuk rajta a héját, mert nemcsak hogy az íze sokkal jobb, hanem tápanyagok is vannak benne. Inkább jól meg kell mosni, ha szükséges egy kefével, és már lehet is használni. Beáztatni nem jó, mert akkor megszívja magát vízzel és veszít az ízéből is.

Reggeli:
24 g All bran
9 g All bran flakes
100 ml tej

Ebéd: Gombás sült tészta

Hozzávalók:
78 g tészta
87 g csiperkegomba
31 g hagyma
130 ml paradicsomlé
25 g reszelt sajt
2 ek olívaolaj
oregánó, bazsalikom, kakukkfű, rozmaring, fahéj
só, bors

Elkészítés:
A tésztát megpirítottam olajon, aztán kevés sós vízben megfőztem.
Az olaj másik felén feltettem az apróra vágott hagymát. A gombát közepes vastagságú szeletekre vágtam. Rátettem a hagymára és együtt sütöttem, míg a gomba kiengedett leve elpárolgott. Utána ráöntöttem a paradicsommártást, beletettem a fűszereket, borsot tekertem rá. Addig főztem, míg láthatóan sűrűbb lett a szósz.
Összekevertem a kifőtt tésztával. Egy tűzálló tálba tettem, a tetejére szórtam a sajtot. És közepesen meleg sütőben addig sütöttem, míg a sajt ráolvadt. Normál esetben a sajt nagyon szépen ráolvad, ez a fajta sajnos nem mutatott olyan jól. De azért finom lett.





Vacsora: Tejbegríz
41 g teljes kiőrlésű tönköly búzadara
250 ml tej
9 g nyírfacukor
1 g kakaópor

Húsmentes rakott zöldbab

Keddi menü.
Mai napon valami finomat akartam enni. Próbáltam nem menni boltba a héten, így abból éltem, amit előzőleg vettem a hétvégén.
Nagyon szeretem a zöldbabot. Annak idején ezt el nem tudtam volna képzelni. Az volt bennem, hogy a zöldbab olyan szálkás, fura valami, amiből ízetlen leveseket lehet készíteni. Biztos az iskola menzán elkészített levesek hagyták bennem ezt a nyomot. Aztán anyunak elég sok volt a kertben, és próbált keresni olyan recepteket, amik nem a hagyományos módon készítik el a zöldbabot, szalonnába tekert zöldbab, sülttojásos zöldbab, etc. És akkor elkezdtem megszeretni, már jöhetett a zöldbabfőzelék is.
Mostanában már nem azt a sárga zöldbabot használom. Azta, hogy hangzik, sárga zöldbab... A zöld zöldbabot veszem. Ha tehetem akkor abból is a haricot verts néven futó, elég vékony és hosszúkás zöldbabot. Nem kell neki sok főzés vagy párolás, serc perc alatt roppanósra puhul. Viszont túlfőzve nem szeretem. 
Nos, a hűtőben ott lapult egy tábla zöldbab. Nem is emlékszem, mikor csináltam utoljára rakott zöldbabot. Azóta biztos nem, hogy próbálom kerülni a húst. Próbáltam keresgélni recepteket, hogy hogyan lehetne hús nélkül is finomra csinálni. Találtam egy nagyon jót, ahol hajdinát (nekem akkor is grecska marad) kevertek hozzá. Úgy emlékeztem, hogy volt egy zacskóval otthon, de miután felforgattam háromszor is  mindent és nem találtam, mást kellett keresnem. Így maradt a rizs magában.
Általában basmati rizst használok, de nem volt belőle elég. Volt ugyan barna basmati rizs, de annak legalább 45 perc kell, hogy megfőjjön. Annál türelmetlenebb voltam. Találtam egy nagyon kevés sima barna rizst. Úgyhogy mixed rizsből készült. Így is nagyon finom lett.

Reggeli:
Smoothie - gyümölcsturmix:
44 g körte
1/2 banán
36 g alma
36 g grapefruit
20 g mandarin
50 ml vörösáfonyalé

13 g All bran
6 g All bran flakes
50 ml tej

Ebéd:
1 db teljes kiőrlésű kenyér
21 g tonhalkrém
11 g snidling

Vacsora: Húsmentes rakott zöldbab

Hozzávalók:
48 g basmati rizs
23 g barna rizs
160 g zöldbab
35 g hagyma
50 g creme fraiche (mivel errefelé tejfölt nem kapni)
20 ml natúr kecskejoghurt
28 g sajt
1 gerezd fokhagyma
1/2 ek olívaolaj
só, bors

Elkészítés:
A babnak a száras végét levágtam, a másikat rajta hagytam. Azóta, hogy Jamie Oliver egyszer azt mondta, hogy milyen jól néz így ki, mindig úgy hagyom. A hagymát apróra vágtam és az olívaolajon pirítottam. Fél fokhgymát hozzányomtam. A megmosott zöldbabot hozzátettem és együtt sütöttem egy kicsit, majd kevés vizet hozzáöntve fedő alatt roppanósra pároltam. Vigyázni kell, hogy ne legyen túl főtt, mert úgy már nem finom.
Közben mindkét rizst egy kevés olajon pirítottam, majd másfélszeres mennyiségű sós vízben megfőztem. A barna rizsnek egy kicsit több víz kellett. 
Mikor minden elkészült, egy tűzálló tálba tettem rétegesen. Most pont zöldbabbal kezdtem, rá rizs, zöldbab, rizs, amíg tartott. A tetejére zöldbab került.
A creme fraiche-t és a joghurtot összekevertem. A fokhagyma másik felét hozzányomtam. Borsot tekertem rá és hozzákevertem a lereszelt sajtot. Ezt a masszát öntöttem a zöldbab tetejére. Villával kicsit megemelgettem, hogy a szósz lejjebb is menjen. 
Kb 200 fokra előmelegített sütőben sütöttem míg a sajt szépen megsült. Hát,valami nagyon finom lett.



Szója olaszos paradicsommártásban

A hétfői nap menüje. 
Nem szoktam nagyon gyakran enni szóját, mert néha kicsit tartok tőle. Tudom, hogy vegetáriánus körökben nem mindig lehet elkerülni, viszont nem akarom túlzásba vinni. Sok sok évvel ezelőtt kóstoltuk meg először otthon, aztán azóta elő elő került. Ezt a receptet nagyon régóta készítem már. Az utóbbi időben annyit változtattam rajta, hogy teszek hozzá egy cseppnyi fahéjat. Az egyik görög barátnőm mondta, hogy ő minden paradicsomos ételhez tesz egy fahéjat és sárgarépát. Nos, a sárgarépa gyakran lemarad, viszont a fahéj azóta felkerült a paradicsomos ételek kíséretébe. 

Reggeli:
30 g All bran
9 g All bran flakes
200 ml tej
160 g Danone Activia Start

Tízórai:
1 banán

Ebéd:
2 szelet teljes kiőrlésű kenyér
1 db kis vaj
tonhalkrém

Vacsora: Szója olaszos paradicsommártásban

Hozzávalók:
40 g szójagranulátum
80 g durum tészta
32 g hagyma
150 ml paradicsomlé
18 g sajt
2 ek olívaolaj
kakukkfű, oregánó, bazsalikom, rozmaring, őrölt fahéj, bors


Elkészítés:
Az olaj felét egy lábasba tettem, mikor felmelegedett beletettem a tésztát. Addig pirítottam, míg némelyik barnás lett. Utána felöntöttem épp annyi vízzel, hogy ellepje. Sóztam, fedőt tettem rá és kis lángon főztem.
A hagymát apró kockára vágtam. Az olaj másik felét felmelegítettem egy másik edényben. Hozzátettem a hagymát, pici sót, és üvegesre sütöttem. Utána hozzátettem a száraz szóját és pirítottam egy kicsit, de vigyázva, hogy meg ne égjen.
Hozzáöntöttem a paradicsomlevet és egy kevés vizet. Beleszórtam a fűszereket, sóztam, tekertem bele borsot. Kis lángon fedővel letakarva hagytam, hogy redukálódjon.
Mikor kész lett, rátettem a tésztára, sajtot reszeltem rá és díszítésként megszórtam friss bazsalikomlevéllel.



Padlizsános és csicseriborsós tagine

Vasárnapra egy marokkói beütésű ételre esett a választásom. Padlizsános és csicseriborsós tagine. A már előzőleg említett egyik Kaliforniából  hozott  könyvemben találtam. Persze kicsit átalakítottam, mert azért minden nem volt itthon. De szerintem így is nagyon finom lett. Kicsit mondjuk túlságosan is leredukáltam a paradicsomlevet, szerencsére teflon wokban csináltam, különben tutira leég. Tervben van, hogy egyszer veszek majd egy igazi tagine edényt, de addig azzal dolgozok, ami van. 

Reggeli:
23 g All bran
8 g All bran flakes
100 ml tej
160 g Danone Activia Start

Ebéd Padlizsános és csicseriborsós tagine
Hozzávalók:

151 g padlizsán
87 g cukkini
58 g krumpli
53 g hagyma
1,5 ek olívaolaj
1 g fokhagyma
57 g gomba
1 dl paradicsomlé
80 g konzerv csicseriborsó
52 g kuszkusz
fél kanál őrölt koriander
1 kanál római kömény
fél kanál őrölt fahéj
1 kanál őrölt kurkuma
bors
kevés koriander levél

Elkészítés:
Felvágtam a padlizsánt kb 1,5 cm x 1,5 cm-es kockákra, a cukkinit vastagabb karikákra vágtam. Besóztam, öntöttem rá egy kis olívaolajat, egy tepsibe tettem és addig sütöttem, amíg szépen megpuhultak és megbarnultak.
A krumplit negyedekre vágtam és héjastól feltettem sós vízben főzni. Nem kell teljesen puhára főzni, de azért ne legyen nyers se.
A hagymát karikára vágtam és a maradék olajon feltettem sülni. Hozzányomtam a fokhagymát is. Kb 5 percig sültek, mikor hozzátettem a negyedekre vágott gombafejeket. Sütöttem együtt kb 3 percig, aztán hozzátettem a fűszereket.
Következőnek hozzátettem a közben megpuhult krumplit. Hozzáöntöttem a paradicsomlevet és egy kevés vizet. Fedő alatt addig főztem, amíg a szósz elkezdett sűrűsödni. 
Utána hozzátettme a padlizsánt és a cukkinit, valamint a csicseriborsót is. Tovább főztem még kb 10 percig.
Közben a kuszkuszra tettem egy kis bio vegetát, sót és annyi forrásban lévő vizet, hogy ellepje. Kb 5 perc alatt megpuhul teljesen.
Amikor elkészült a szósz, a kuszkuszhoz tettem és koriander levelet tettem rá díszítésként.





Vacsora Melegszendvics
2 db (papírvékonyságú) teljes kiőrlésű kenyér
8 g vaj
23 g reszelt kecskesajt
24 g házi ketchup

2012. november 10., szombat

Tócsni nap

Mai napra megint nem volt túl sok energiám. Így maradtam az egyszerűség mellett. Igazából mára marokkói kaját terveztem, de aztán menet közben véletlenül rákattintottam egy tócsni receptre és rájöttem, hogy szeretnék enni. Úgyhogy tócsni it is...

Reggeli:
1 db banán

Ebéd:
2 db teljes kiőrlésű kenyér
22 g lazackrém
24 g tonhalkrém

Vacsora: Tócsni párolt sárgarépával

Hozzávalók:
269 g krumpli
59 g hagyma
1 ek olívaolaj
6 g petrezselyemzöld
8 g csicseriborsó liszt
5 g teljes kiőrlésű tönkölyliszt
131 g sárgarépa
4 ek olívaolaj a sütéshez

Elkészítés:
A krumplit lereszeltem, megsóztam, borsoztam és bio-vegetát tettem rá. A hagymát felszeltem, 1 ek olajon megsütöttem és a krumplihoz tettem. A petrezselyemzöldet szintén felvágtam és hozzátettem a krumplihoz. Mivel próbálok nem használni tojást, helyette 1 ek csicseriborsó lisztet összekevertem 1 ek vízzel. Ezt hozzátettem tojás gyanánt a masszához. Egy kevés lisztet szórtam rá, valamint egy nagyon kicsi vizet. Jól összekevertem és hagytam egy kicsit állni.
A répát felszeleteltem és egy nagyon pici olajon és kevés vízzel megpároltam.
A maradék olajat felmelegítettem egy teflonserpenyőben. Nem akartam bő olajban kisütni. A krumplis masszából a serpenyőre kanalaztam és szépen ellapítgattam. 
A végén a répát a tócsnira halmoztam.



Ma azért belefért egy kis torna is. Bár iszonyat fáradtnak éreztem magam, mert nem aludtam rendesen. De úgy gondoltam, hogy ha nem tornázok, akkor másnap sajnálni fogom. Úgyhogy Leslie Sansone 4 fast miles-t csináltam. De persze előtte jól becelofánoztam magam tetőtől talpig...

2012. november 9., péntek

Zöldségek...

Az utóbbi pár napban nem erőltettem meg magam a főzésben. Mire hazaértem már annyira fáradt voltam általában, hogy nem volt erőm semmilyen csodakaját összedobni. Így valamelyik napra "csak" krumplis tészta jutott, de mára rizs zöldségekkel, na meg tegnapra is.

Reggeli:
30 g All-bran
10 g Branflakes
2 dl tej

Tízórai:
1 banán

Ebéd:
2 szelet teljes kiőrlésű kenyér
1 kis darab vaj
tonhalkrém

Uzsonna:
1 db mandarin

Vacsora: Főtt rizs, sárgarépával és cukorborsóval
83 g basmati rizs
106 g fagyasztott cukorborsó
208 g sárgarépa
só, vegeta

A rizst megfőztem, a borsót kevés olajon megpároltam, ízesítésként bio-vegetát tettem rá. A répát karikákra vágtam, szintén olajon megpároltam, vegetával fűszereztem.

Ennyi. De azért finom lett...



2012. november 5., hétfő

Szimpla rántott padlizsán...

A mai napra a kukoricás lepény maradékát terveztem. Nos, a dolgok másként alakultak. Nem sikerült reggel időben felkelnem, így nem tudtam főzni. Gondoltam mindegy, majd bent veszek valamit és vacsorára megeszem, amit akartam. Aztán végülis mikor hazaértem, már nem volt kedvem a kukoricás lepényhez. Ezért nem szeretek két napra főzni, mert másnap már nem nagyon van kedvem hozzá. Na, nem gond, azért találtam mást...
Ma fura mód egyáltalán nem estem kísértésbe, hogy egyek édességet. Mondjuk a csokis doboz mögöttem már kiürült, úgyhogy kicsit nehezebb csokihoz jutni. Itthon pedig alapból nincs.

Reggeli:
21 g All Bran
10 g All Bran Branflakes
2,5 dl tej

Tízórai:
1 mandarin

Ebéd:
2 (papírvékony) szelet teljes kiőrlésű kenyér
1 kis darab vaj
2 db sambal ízesítésű sajt
kis adag lazackrém

Uzsonna:
110 g szőlő

Vacsora: Rántott padlizsán görögsalátával

Hozzávalók:
6 szelet padlizsán
44 g tk. tönkölyliszt+víz keverék a bundához
34 g zsemlemorzsa a panírozáshoz

60 g uborka
28 gram fekete olajbogyó
22 g lilahagyma
28 g zöld kaliforniai paprika
49 g paradicsom
68 g feta sajt
2 ek. olívaolaj
6 g balzsamecet krém
bors

Elkészítés:
Mivel nem szeretek tojást használni, így a lisztet összekevetem kevés vízzel, míg egy sima keveréket kaptam. Nem szoktam nagyon sűrűre hagyni, de nem szabad, hogy nagyon folyós legyen. Azért meg kell, hogy ragadjon a padlizsánon. Ebbe forgatom bele a megsózott padlizsánt. Utána a zsemlemorzsába. Majd kisütöm olajban.

A salátához mindent darabokra vágok. A végén az olajat és a balzsamecetet ráöntöm, borsot tekerek rá. Összekeverem és kész.



Hát ennyi. Remélem megálmodom, hogy holnap mit akarok menni, mert egyelőre ötletem sincs. Ebből megint    hűtőszekrény nyitogató játék lesz.

Fura mód még tornázni is volt kedvem. Általában itt szoktam elbukni, hogy lustának érzem magam, és "ha kihagyom egyszer az úgysem árt" felkiáltással nem tornázok. Aztán következő nap se, és így tovább...



2012. november 4., vasárnap

Vegetáriánus Fajita

Jópár hónap kimaradt, egy hónap Kalifornia, két hét Magyarország, majdnem egy hónap India... Nem igazán volt lehetőség, hogy figyeljek, mit eszek. A jó dolog a rosszban, hogy bár szedtem fel Kaliforniában jópár kilót (mint mindig), India viszont tett róla, hogy ne legyen rajtam annyi plusz. De most kezdhetem előről. Úgyhogy új lendület, régi cél...
Mai napon mexikói étellel kezdtem. Kaliforniában sikerült megint bepakolnom jópár szakácskönyvet, ezúttal leginkább a vegetáriánus-vegán vonalon. A mai recept a Metro kiadó Vegetarian című könyvéből volt. Elég jó recepteket találtam benne. A tortilla házilag készített volt, nem volt kedvem boltit venni, amúgy is többször ki akartam már próbálni. Bár kell még gyakorolni (főleg, hogy ne süssem túl), azért egész finom lett.
Vacsorára is ugyanebből a könyvből találtam egy kukoricalepény szerűséget. Bár a nagyobb részét holnapra készítettem, azért kettőt megettem belőle.
Ja, a reggeli kimaradt sajnos, mert nem volt itthon semmi, és mire visszaértem a boltból, addigra már pont dél volt. Bár Indiában már hozzászoktam ehhez, mivel mindig átaludtuk a reggelit.

Ebéd: Vegetáriánus fajita, házi tortillával és guacamole-val

Hozzávalók:
Töltelékhez:
250 g kalifornia paprika (sárga, zöld és piros vegyesen)
115 g vöröshagyma
127 g gomba (friss gombát használtam)
1 gerezd fokhagyma
1/4 ek. csilipor (az eredeti receptben ennél több volt, de mivel elég csípős, kevesebbet használtam)
3 ek. olívaolaj

Guacamole-hoz:
1 avokádó
23 g mogyoróhagyma (salotta)
1/2 zöld csilipaprika

Tortillához:
126 g teljes kiőrlésű tönkölyliszt
111 g fehér tönkölyliszt
2,5 ek olívaolaj
kevés víz

kevés korianderlevél díszítésnek

Elkészítés:
A paprikákat csíkokra vágtam, a hagymát és a gombát úgyszintén. Az eredeti recept szerint a gombák tönkjét el kellett volna távolítani, de én benne hagytam azt is.Mindent beletettem egy edénybe.
Az olajat összekevertem a csiliporral, valamint belenyomtam a fokhagymát is. Ezt a keveréket ráöntöttem a zöldségekre. Összekeverés után hagytam állni egy kicsit.
A guacamolehoz az avokádó héját leszedtem, magját eltávolítottam, beletettem egy mixergépbe (botmixert használtam). Kicsire vágtam a mogyoróhagymát, hozzáadtam az avokádóhoz. A csilipaprikát (persze kesztyűben), félbe vágtam kimagoztam, az ereit eltávolítottam, hogy ne legyen annyira erős. Utána ezt is hozzátettem a keverékhez. Picit sót tettem hozzá. A mixerrel összekevertem, amíg egy sima keveréket kaptam. A felhasználásig hűtőbe tettem.
A tortillához összekevertem a kétféle lisztet. Sót tettem bele. Hozzákevertem az olívaolajat. Aztán öntöttem egy kevés vizet. Nem sokat először. Annyi vizet kell hozzáadni, hogy egy viszonylag nyúlós masszát kapjunk.
Közben felmelegítettem egy wok szerű edényt, és beletettem a zöldségeket, megsóztam. Többször megkeverve, sütni kezdtem.
A tortilla masszából közepes méretű labdácskákat tépdestem. Beliszteztem egy deszkát és kb 2-3 milliméteresre nyújtottam. Egy teflonsütőt kiolajoztam egy kicsit, és mikor jól felmelegedett, beletettem a tortillát. Kb 15 másodpercenként forgattam, hogy mindkét oldala süljön. Nem szabad túlsütni. Nekem sajnos sikerült, úgyhogy elkezdtek kiszáradni. Legközelebb mindenképpen figyelek erre. Amikor megsült, konyharuhába tekertem, hogy ne hűljön ki, amíg elkészül mindegyik.
Mikor a zöldség is elkészült, a tortilla lap közepére halmoztam belőle, és betekertem a két szélét, úgy, hogy a végein lógjon ki belőle zöldség. 
Díszítésként koriander levelet tettem rá. Mellé tettem a guacamolét és kész is volt. Mit ne mondjak, elég hamar elfogyott...




Vacsora:
2 db Kukoricás lepény, elméletileg holnap leírom a receptjét, mert ez lenne a holnapi ebéd.
Gyors saláta:
39 g jégsaláta darabolva
15 g egyéb salátakeverék
39 g kígyóuborka
2 g vízitorma levél (nagyon szeretem salátákba)
2 g balzsamecet
1/2 ek olívaolaj
bors

A salátákat és a vízitormát összekevertem, az uborkát kis darabokra vágtam és hozzákevertem a salátához. Ráöntöttem az olívaolajat, a balzsamecetet és borsot tekertem rá. Egy egyszerű saláta.

Sikerült erőt venni magamon és tornáztam is. Leslie Sansone volt megint terítéket, ezúttal a 3 fast mile, ez is elég volt.

Utána pedig lezárásként ettem egy darab mandarint.

2012. július 22., vasárnap

Vöröslencse dhal csapátival

Ír hetek után kicsit indiai heteket kezdtem, ezúttal saját konyhában. Mai napra vöröslencsét terveztem. Engem mindig kicsit a felesborsóra emlékeztet az íze. Könnyebben kezelhető ez a lencse, mint amit megszoktunk. Kár viszont, hogy a szép vöröses narancssárgás színe főzés közben eltűnik és sárgás színt kap helyette. Annyira jól sikerült, hogy komolyan kapargattam le a serpenyő széléről az ott maradt darabokat. A dhal különben egy főzelékféle, de mégsem teljesen. Már többféleképpen készítettem, de ez ízlett eddig a legjobban. Elég sokféle fűszert kellett hozzá használni és szerintem nagyon jól jöttek össze a végére.
Hozzá csapátit csináltam, ez egy nagyon egyszerű kenyérféle élesztő nélkül. Semmi más nincs benne, mint liszt, só, víz. Mulatságos készíteni, mert ha jól csináljuk, akkor felpúposodik sütés közben. Most egy kicsit vastagabbra hagytam, így nem száradt ki annyira és egész jól feljött.

A menü:

Reggeli:
All-Bran (kicsit már untam a weetabix-et)
Kecsketej

Ebéd - Vöröslencse dhal csapátival

Hozzávalók:

a lencséhez:
100 g vöröslencse
1 tk biovegeta
kevés só
1 babérlevél
36 g hagyma
2 tk korianderpor (eredetileg koriandermag lett volna, de az nem volt otthon)
1 tk kardamom por
1,5 tk kurkuma por
1 db fokhagyma
2 tk római kömény
1 tk őrölt gyömbér
olaj
friss korianderlevél

a csapátihoz
67 g liszt (teljes kiőrlésűt használtam)
kevés víz

Elkészítés:

A lencsét megmostam, a vegetával és a babérlevéllel együtt feltettem főni.
Közben a lisztet összekevertem sóval és annyi vízzel, hogy egy rugalmas tésztát kapjak. Kb 10 percig gyúrtam. Utána fóliába csomagoltam és kb 30 percig pihentettem.
A római köményt száraz serpenyőbe tettem és egy kicsit megpirítottam. Vigyázni kell, hogy ne égjen meg. Utána mozsárba tettem és finomra törtem. Összekevertem a korianderrel, gyömbérrel és a kardamommal.
A hagymát finomra vágtam, és egy kevés olajon megsütöttem, de nem szabad túlsütni. Utána rászóram az előbbi fűszerkeveréket, valamint hozzátettem a kurkumát is. Rányomtam a fokhagymát és kb 2 percig sütöttem őket.
Ezután hozzátettem a serpenyőbe a megfőtt lencsét. Még pár percig tovább főztem. A végén, mielőtt elzártam volna, friss koriandert vágtam fel és kevertem hozzá.
A pihent tésztát két részre osztottam. Kerekre és laposra nyújtottam őket sodrófával. Nem jó, ha teljesen vékonyra nyújtjuk, szerintem kb 3-4 mm vastag maradt. 
Egy jó vastag talpú serpenyőt felmelegítettem, én egy ici-pici olajjal kikentem, de nem hagytam benne. Ebbe tettem a kinyújtott tésztát. Megvártam, amíg elkezd hólyagasodni, és akkor megfordítottam. Utána elkezdtem lenyomogatni a hólyagokat. Ettől a kenyér fel fog fúvódni. Nekem nem mindig fúvódik fel teljesen, de ez eddig nem volt baj. Akkor jó, ha itt-ott megkapja a serpenyő alja és barna foltok lesznek rajta. Ha elkészült, akkor az igazi indiaiak tisztított vajjal kenik meg, én csak simán átmentem rajta egy kevés vajjal.
Hát, valami isteni finom lett így együtt, meg tudtam volna belőle enni még kétszer ennyit.





Vacsora:
1/4 dinnye
pár szem cseresznye

Ír hetek

Az elmúlt egy héten Írországban voltam, így sajnos fel kellett függesztenem a fogyókúrámat. Eléggé aggódtam, hogy mennyire fogok visszaesni. Mivel nem tudtam a kalóriákat számolni, ezért úgy gondoltam, hogy majd minden este a konditeremben fogok izzadni. De nem számoltam azzal, hogy elkap a gépszíj és a szálloda alagsora helyett a környék hegyeit fogom megmászni.
Sajnos kiküldtetésben nem is lehet fogyózni, muszáj kipróbálni egy-két éttermet. Van előnye, ha a cég fizet. :)
Nem mentem túl sok étterembe, bár választék volt bőven. Első nap egy magammal vitt salátát ettem. Viszont következő nap lesétáltam Dalkey-ba és az Ouzos nevű étteremben ettem. Ez főleg halétterem, ennek megfelelően előételként egy rákhúsból és garnélából álló sütőben sült ételt választottam. Főételként pedig természetesen Fish&chips-et. Persze nem a hagyományos tálalásban. Nagyon finom volt mindegyik.
Egy másik nap a Toscana étteremben ettünk Dun Laoghaire-ben. Gondolom a nevéből nem nehéz kitalálni, hogy olasz étterem. Előételnek grillezett gombát kértem, valami isteni szószban. Főételnek pedig tagliatellét ettem spenóttal, gombával és fokhagymával. Hihetetlenül finom volt. Persze képeket elfelejtettem készíteni róla.
Aztán kipróbáltam egy thai éttermet is Dalkey-ben, a Thai House-t. Egyik kolléganőm ajánlotta. Mondta, hogy kívülről nem néz ki valami nagy számnak, de amit főznek, az nagyszerű. Jól hangzott. Előételnek tavaszi tekercset kértem édes csili szósszal. Ilyen finom tavaszi tekercset még soha nem ettem. Annyira jól kiérződött belőle a friss koriander, hogy sajnáltam hogy csak 4 darabot adtak. Főlételként Paht Thai Gung-ot, vagyis Noodle-t garnélával, őrölt mogyoróval, babcsírával és hagymával. Nagyon-nagyon finom volt. Az egyetlen problémája, hogy szerintem a végén kevertek hozzá tojást is, és azt nem nagyon szeretem. De amúgy nagyon ízlett. És persze a desszert nagyon jó ötlet volt, ezt tutira másolni fogom. Narancs szorbet narancshéjban lefagyasztva.
Köszönhetően a rengeteg sétának Dalkey/Killiney/Bray hegy-völgyein, semmit nem szedtem fel. Igaz, nem is adtam le, de azt hiszem, már ez is hatalmas teljesítmény. :)







2012. július 14., szombat

Házi gnocchi olaszos paradicsomszósszal és hirtelen sütött spenóttal

Tegnap egy félrelépős nap volt. Egy lánybúcsút ünnepeltünk, így egy török étteremben ettünk. Így egy kicsit nehéz diétázni. Már előző nap megnéztem, hogy miket lehet náluk enni. Ki is néztem magamnak a zöldségekkel töltött padlizsánt. De aztán kiderült, hogy fix menünk volt, mert nagy csoporttal mentünk. A legtöbb étel mind hússal készül, de azért megpróbáltak nekünk összeütni valami vegetáriánusat is.
Már az előétellel jóllaktam, annyit hoztak belőle. Az mondjuk nagyon finom volt. Utána viszont a főétel nem nyerte el a tetszésemet. Igazából nem volt más, mint zöldségek paradicsomos szószban, sütőben megsütve. Hát, mindegy. Aztán utána bűnöztem egy kicsit, a minibaklavák fagylalttal isteniek voltak szerintem. Hm, jó lesz elfelejteni egy időre...
Ma egyik kedvencemet csináltam, gnocchit. Régebben boltban vettem a gnocchit, és valahogy olyan rosszul sikerült megcsinálnom, hogy egy időre elment tőle a kedvem. Aztán találtam az interneten olyan recepteket, amiket lehet durumlisztből csinálni és tojás sem kell hozzá. Bár sok helyen azt olvastam, hogy a krumplis receptekhez nem is kellene tojást tenni egyáltalán. Nekem semmi problémám ezzel...
A gnocchi-ban a problémás az idő egyedül amíg elkészül. Kicsit macerás egyesével csinálgatni őket, de szerintem ebbe is bele lehet jönni. Egyelőre még javítgatok a villás technikán, amivel a recéket készítem, de majd...

A mai menü:

Reggeli
kb 131 kcal
1 db weetabix
100 ml kecsketej

Tízórai:
kb 44 kcal
152 g görögdinnye

Ebéd - Házi gnocchi olaszos paradicsommártással és hirtelen sütött spenóttal
kb 756 kcal

Hozzávalók 1 személyre:
183 g krumpli
70 g durumliszt
35 g sima liszt (én sima tönkölylisztet használtam)
61 g hagyma
2 dl paradicsomszósz
10 g fenyőmag
61 g friss spenót
19 g sajt (én kecskesajtot használtam)
1 kisebb gerezd fokhagyma
bors, kakukkfű, oregánó, friss bazsalikom, kevés fahéj
2 ek olívaolaj

Elkészítés:
A krumplit jól megmostam, és héjastól megfőztem sós vízben. Amikor elkészült, a héját leszedtem és összetörtem. Hagytam, hogy kihűljön. Azért nem jó ha melegen keverjük össze a liszttel, mert akkor több lisztet vesz fel.
Kimértem a kétféle lisztet és kevertem bele sót. Mikor a krumpli kihűlt, hozzákevertem a lisztes keverék egy részét. Nem biztos, hogy mindet felveszi, ezért nem öntöttem hozzá egyben. Addig gyúrtam, míg már szépen összeállt, de nem lett kemény. Utána kb 30 percet pihentettem.
A fenyőmagot egy száraz seprenyőbe tettem és kis lángon pirítottam.
A hagymát kockára vágtam, 1 kanál olajat felmelegítettem serpenyőben, a hagymát megpirítottam benne. Ráöntöttem a paradicsomlevet és hozzáadtam a fűszereket. Addig hagytam, míg szépen leredukálódott. 
Közben a tésztát három részre vágtam. A részeket hosszú hengeresre sodortam és egy süteményes lapáttal kis darabokat vágtam belőle. A kis darabokat egy villán átgörtettem, hogy szép recét kapjanak.
Egy közepes lábasban vízet melegítettem, sót tettem bele. Ebbe jöttek a gnocchi-k. Nem kellett sokáig főzni, egy-két perc, ahogy feljöttek a felszínre, már készen is voltak. Nem öblítettem le őket, hanem rögtön beletettem a paradicsomos szószba. Állítólag így jobban átveszi a szósz ízét.
A spenótot megmostam, lecsöpögtettem és a másik evőkanál olajon megsütöttem kicsit, épp annyira, hogy összeessen. Egy kevés sót és fokhagymát nyomtam rá.
A gnocchit a tányérra halmoztam, a spenótot a közepére, ráreszeltem a sajtot és megszórtam a fenyőmaggal.
Egyik kedvencem, nehéz elrontani...




Vacsora
kb 217 kcal
602 g görögdinnye

Desszert - Csokikrém banánból
kb 120 kcal
1 db banán
2 tk kakaópor
A banánt összeturmixoltam a kakaóporral. Nem lett rossz.

2012. július 12., csütörtök

Roston sült lazac spenótsaláta ágyon

Ma elég lusta voltam, így nem főztem reggel ebédre. Inkább hideg kaját vittem. Utána eléggé hezitáltam, hogy vajon mit csináljak, két ötletem is volt, az egyik a padlizsános tészta, a másik pedig a lazac spenót salátával. Mivel holnap is padlizsánt tervezek enni, így inkább a lazac felé hajlottam. Egyszerű elkészíteni is és finom is.
Elég nagy volt a lazac szelet, úgyhogy még le is kellett vágnom belőle. Már jó ideje nem ettem, úgyhogy nem emlékeztem rá, hogy mennyi kalória van benne. Hát, eléggé meglepődtem, mikor láttam. Ilyenkor nem füstölt lazacot használok, hanem egy sima filézett szeletet. A spenótból pedig a kisebb leveleket választom ki, mivel azok zsengébbek.

A mai menü:

Reggeli
kb 223 kcal
2 db weetabix
150 ml kecsketej

Ebéd - Sajtos melegszendvics
kb 329 kcal

2 szelet teljes kiőrlésű kenyér
10 g vaj
131 g kaliforniai paprika
27 g sajt

Uzsonna
kb 120 kcal
1 banán

Vacsora - Roston sült lazac spenótsaláta ágyon
kb 483 kcal

Hozzávalók 1 személyre:
10 g fenyőmag
100 g lazac
41 g mozzarella (általában a mozzarella golyókat szoktam használni, most nem volt olyan otthon)
47 g friss spenót
2 ek olívaolaj
pár csep citromlé
bors
szárított kakukkfű és oregánó

Elkészítés:
A fenyőmagot száraz serpenyőbe tettem és lassú tűzön elkezdtem pirítani. Nem jó, ha nagyon megkapja, azért kell a lassú tűz. Akkor jó, amikor egyenletes szép barnára pirult.
A spenótról leszedtem a vastagabb szárakat, lemostam és jól lecsöpögtettem. Szoktam salátapörgetővel (nem tudom a rendes nevét) lecsöpögtetni. Most nem azt használtam. 
A mozzarellát darabokra szedtem, hozzátettem a spenóthoz. A megpirult fenyőmagot is hozzáöntöttem. 
A lazaz felső felét (nem a bőrös felét) megfűszereztem, sóztam, borsoztam. Egy serpenyőben felforrósítottam egy kis olajat és a lazacot a fűszeres felével lefelé az olajba tettem. Utána forgatni kell, hogy egyenletesen megsüljön. De nem szabad nagyon túlsütni.
Amikor elkészült, akkor a spenótos salátára öntöttem az olívaolajat, a citromlevet és egy kis borsot tekertem rá.





2012. július 11., szerda

Lencsés rizs karfiollal

Tegnap este eléggé tele voltam még energiával, úgyhogy este fél 10-kor nekiálltam megfőzni a mai ebédemet. Nem mindig jön össze. Néha nehezemre esik eldönteni, hogy mit is szeretnék igazán enni, valahogy most is így volt. Elég sokat gondolkodtam. Aztán eszembe jutott, hogy nem ettem rizst mostanában (mivel a kuszkuszra kattantam rá teljesen), úgyhogy akkor azt kéne csinálni. Nemrég kipróbáltam egy receptet megint a BBC Good food magazinjából, ezúttal a Fűszeres lencsés rizs karfiollal receptet. Na, a múltkor, mikor csináltam pontosan követtem a receptet. Nem tudom, hogy gondolták megint, mivel szétfőtt rizst és félig nyers karfiolt sikerült összehoznom. Pedig tudok főzni, főleg rizst. Néha annyira jól sikerült, hogy csak magában ettem, minden nélkül. Főleg basmati rizst használok, fehéret, de néha teljes kiőrlésűt, aztán időnként barna rizst (nagyon szeretem) és persze a szusi rizst. A mostani ebéd basmatiból készült szintén.
Mivel a múltkor a karfiol nem főtt meg, ezért most nem követtem annyira a receptet, hanem előfőztem a karfiolt. Hát, most meg nagyon szétfőtt. Dehát ez van. Még kísérleteznem kell vele.

A mai menü:

Reggeli
kb 226  kcal
2 db Weetabix
150 ml kecsketej

Tízórai:
kb 120 kcal
1 banán

Ebéd - Lencsés rizs karfiollal
kb 504,75 kcal

Hozzávalók 1 személyre:
20 g vöröslencse
61 g basmati rizs
200 g karfiol
41 g vöröshagyma
36 g sárgarépa
93 g zöldborsó
22 g currykrém (zöld currykrémet kaptam, úgyhogy kicsit fura színe lett)
2 ek olívaolaj

Elkészítés:
A karfiolt rózsákra szedtem és enyhén megfőztem.
A hagymát apróra vágtam, a sárgarépát pedig kockákra. A felforrósított olajba tettem és egy kicsit sütöttem. Utána hozzáadtam a rizst és a vörös lencsét. Kicsit átforgattam rajta, aztán hozzáadtam a currykrémet és felöntöttem annyi vízzel, hogy ellepje. Takarékon főztem tovább. Pár perccel később hozzátettem a zöldborsót is. Amikor már majdnem jó volt, akkor hozzátettem a karfiolt is.




Uzsonna:
kb 109,81 kcal
139 g szőlő

Vacsora - Rántott padlizsán
kb 228,21 kcal

182 g padlizsán
52 g lisztes víz (teljes kiőrlésű tönkölylisztet összekeverek annyi vízzel, hogy viszonylag sűrű, de még folyós masszát kapjak, ebbe forgatom a padlizsánt liszt és tojás helyett)
50 g prézli (teljes kiőrlésűt használtam, az előző hétről megmaradt kenyeret daráltam le)
olaj a sütéshez

2012. július 10., kedd

Tejfölös karfiol

Ma egy kicsit magyar irányba mozdultam el. A tejfölös mintájára tejfölös karfiolt készítettem. Ez ugyanolyan, mint a tejfölös szelet, csak persze hús nélkül. Anyukám szoktatott rá még anno. Az íze nagyon hasonlít az eredeti tejfölösre, bár én kicsit kilengek egy-két irányba, de azért az alapokat meghagytam.
Mivel reggel nem volt erőm felkelni, hogy főzzek, így ebédre hideget ettem és csak vacsorára készítettem el a karfiolt. Nem nagyon szeretem így, mert este még ha tornázok azt nem igazán jó teli gyomorra csinálni. Bár nem ettem annyira sokat, de mégis.

A mai menü:

Reggeli
kb 226,68 kcal
2 db Weetabix
150 ml kecsketej

Tízórai
kb 120 kcal
1 banán

Ebéd - Sajtos melegszendvics
kb. 339,04 kcal

2 db teljes kiőrlésű kenyér
10 g vaj
17 g sajt
66 g retek
150 g kefír

Uzsonna
kb 47,25 kcal
1 nektarin

Vacsora - Tejfölös karfiol
kb 443,25 kcal

318 g karfiol
2 kk vegeta
1 tk őrölt paprika
1/4 babérlevél
55 g teljes kiőrlésű tészta
1/2 hagyma
10 g liszt (én teljes kiőrlésű tönkölylisztet használtam)
30 g tejföl
17 g joghurt
2 ek olívaolaj

A tésztát feltesszük főni. Nálunk a családban a tésztát először egy kis olívaolajon megpirítjuk, amikor már szép barna (nem égett), akkor felöntjük annyi vízzel, hogy épp ellepje.
A karfiol rózsákra szedtem, vegetás, enyhén sós vízben kicsit megfőztem. Nem szabad túlfőzni, mert akkor nagyon szétesik. A hagymát kockára vágtam és egy kis olívaolajon megsütöttem. A tűzről levéve beletettem a paprikát. Rátettem a vízből kiszedett karfiolt. Kicsit sütöttem együtt, vigyázva, hogy a paprika meg ne égjen. Utána felöntöttem a karfiol levével. Picit utánasóztam és beletettem egy kis darab babérlevelet. Olyan negyed levélnyit. Amikor a karfiol megpuhult, akkor levettem a tűzről, hogy hűljön egy kicsit.
Közben a liszthez hozzátettem a tejfölt és csomómentesre kevertem. Hozzátettem a karfiolhoz. Jól elkevertem és visszatettem a tűzre. Miután felforrt, pár percet még hagytam főni, majd elzártam.
Szerintem nagyon finom.








Vacsora után pedig mozgásadagként legyűrtem megint Leslie Sansone 4 fast miles-át. Elég fárasztó nap volt.

2012. július 9., hétfő

Füstölt lazac saláta kapros kefíröntettel

Mai nap semmi extra nem történt. Egyszer gondoltam arra, hogy milyen jó is lenne megtámadni a mögöttem elhelyezkedő csokisdobozt, de aztán elfeledkeztem róla. Nem is baj. Olvastam egyszer, hogy az édesség függőséget okoz, és úgy lehet megszakítani ezt, ha egy darabig nem eszünk édes ízeket. Ugyanis eleinte hiába nem édességet eszünk, csak édes ízt, a szervezet arra is ugyanúgy fog reagálni. Úgyhogy most a leszoktatás időszakában vagyok.
Mostanában teljesen rá vagyok kattanva a lazacra. Mivel a hétvégén vettem egy csomag füstölt lazacot, most jónak láttam felhasználni. Nem akartam nagy dolgot csinálni, így salátát választottam. Még a múltkor kinéztem egy kapros öntetet, ki akartam most próbálni.
Ahhoz képest, hogy saláta, elég nagy adagot sikerült csinálnom belőle. Nem is tudtam egyszerre megenni. Ki gondolná, hogy salátával is ennyire jól lehet lakni??
Aztán mikor hazaértem, már nem volt kedvem nagyon főzni, úgyhogy melegszendvicset ettem csak. És az is épp elég volt.

Mai menü:

Reggeli
kb. 226,68 kcal
150 ml kecsketej
2 db Weetabix

Tízórai
120 kcal
1 db banán

Ebéd - Füstölt lazac saláta kapros kefíröntettel
kb. 492,49 kcal

Hozzávalók 1 személyre:

A salátához:
167 g jégsaláta
16 g rucola saláta
49 g kaliforniai paprika
62 g kígyóuborka
50 g paradicsom
25 g fekete olajbogyó
11 g kapribogyó
100 g füstölt lazac
31 g lilahagyma

Az öntethez:
69 g kefír
1/4 csokor kapor
1/4 kk mustár
bors
1/2 ek olívaolaj

A crouton-hoz:
1 db teljes kiőrlésű kenyér
1 ek olívaolaj
bors
kevés fokhagyma

Elkészítés:
A saláthoz valókat apróra összevágtam és összekevertem.

A kenyeret felvágtam apróbb kockákra. Egy műanyag dobozba beletettem az olajat, a kinyomott fokhagymát, a borsot. Rátettem a kenyeret és összeráztam, amíg az olaj teljesen beborította a kenyeret. Ezután kb 180 fokos sütőben addig sütöttem, míg a kenyér szépen megpirult. Miután kihűlt, ezt is a salátához kevertem.

Az öntethez a kaprot apróra vágtam. Összekevertem a hozzávalókat, amíg egy sima öntetet kaptam. Ezt csak fogyasztás előtt öntsük a salátára.




Uzsonna
60,75 kcal
1 nektarin

Vacsora - Melegszendvics retekkel
kb 305 kcal

2 db teljes kiőrlésű kenyér
9 g vaj
12 g kecskesajt
104 g retek
100 g kefír

Estére már eléggé kipurcantam, úgyhogy most nem volt erőm a Leslie-tornához. Viszont mivel a hétvégén elmaradtam a takarítással, ezzel pótoltam a mai mozgásadagot. Ezzel is égettem legalább néhány kalóriát.